راه سعادت مسیری به سوی موفقیت و خوشبختی

آیا میخواهید اوضاع مالی بهتری داشته باشید؟

اگر میخواهید اوضاع مالی بهتری داشته باشید به نکات زیر توجه فرمایید.

اکثریت مردم فقط به اندازه ی پرداخت یک هزینه ی پیش بینی نشده با خط فقر فاصله دارند. در حقیقت، طبق یک بررسی اگر ۶۲ درصد بزرگ سالان حقوق یک ماه شان را دریافت نکنند، بی خانمان می شوند.

به عبارت دیگر، آدم های بسیاری وجود دارند که درحال حاضر هیچ گونه چتر نجاتی ندارند.

برای بهبود وضع مالی تان چه کارهایی انجام دادید؟

آیا به دوران بازنشستگی تان فکر کرده اید؟ آیا توانستید پس اندازی برای اینده تان داشته باشید؟

اکثریت مردم فقط به اندازه ی پرداخت یک هزینه ی پیش بینی نشده با خط فقر فاصله دارند.

در حقیقت، طبق یک بررسی اگر ۶۲ درصد بزرگ سالان حقوق یک ماه شان را دریافت نکنند، بی خانمان می شوند.

غیر از این تعداد، فقط ۵۸ درصد آدم ها معتقدند می توانند در شرایط اضطراری ۵۰۰ دلار را با صرفه جویی در هزینه های دیگر، یا با استفاده از کارت اعتباری یا قرض گرفتن از خانواده یا دوستان تامین کنند.

برای آن که از ماندن یا افتادن در چنین دامی جلوگیری کنید، لازم است به دقت به شرایط مالی تان بنگرید و برای بهبود وضع مالی تان اندکی سبک زندگی تان را نیز تغییر دهید.

خوش بختانه، این کار آن قدرها هم که خیلی از آدم ها از آن می ترسند، سخت و دشوار نیست.با اجرای فقط چند پیشنهاد زیر، احتمالا می توانید حساب پس انداز خوبی داشته باشید و به شکل موثر برای دوران بازنشستگی تان برنامه ریزی کنید و در نتیجه با بهبود وضع مالی تان از وضع مالی خوبی برخوردار شوید.

آیا تاکنون با دقتِ کامل صورت حساب های تان را بررسی کرده اید؟

اگر مانند بسیاری از آدم ها دیگر باشید، احتمالا بدون توجه چندانی به نرخ سود یا اشتباهات احتمالی، مبلغ را برای هر صورت حساب پرداخت می کنید.

با بررسی صورت حساب های تان می توانید مطمئن شوید بروز اشتباه در محاسبه ی صورت حساب های تان باعث افزایش هزینه های تان نشده است.

به علاوه، حسابرسی صورت حساب ها شما را قادر می سازد یاد بگیرید با اضافه کردن ۱۰ دلار به پرداخت های اعتباری تان در طولانی مدت چه مقدار پول می توانید پس انداز کنید.همه ی ما می توانیم تصمیم بگیریم چگونه پول های مان را خرج کنیم، و بیشتر ما حداقل یکی دو بار دچار اشتباهات خطیر شده ایم.

برای مثال:

شاید بخواهید هیکلِ ورزشکاری داشته باشید و تصمیم می گیرید ماهی یک بار به باشگاه بروید و مرتبا تصمیم می گیرید جلسات تان را بیش تر کنید، ولی با پرداخت ماهیانه ی این هزینه، اصلا تصمیم مالی خوبی نگرفته اید. اگر خرید و استفاده از یک چیز برای تان ضروری نیست،

بهترین تصمیم این است که از شر هزینه های غیرضروری خلاص شوید. باید به برخی هزینه های نامعقول – مانند هزینه ی نوشیدنی که از صورت حساب ماهیانه ی برق تان بیش تر می شود – هوشمندانه نگاه کنید.

اگر همیشه در پس انداز پول یا پرداختِ به موقعِ صورت حساب های تان دچار سختی هستید، باید تصمیمات سخت بگیرید و چیزهایی را که عملا به هیچ دردتان نمی خورند، کم یا به طور کلی حذف کنید.

برای رسیدن به اوضاع مالی بهتر باید برنامه‌ریزی کنید: اولین گام برای رسیدن به هر هدفی پس از تعریف دقیق هدف و مشخص کردن نیازهای آینده‌ی خود برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی مالی با تعیین اهداف، بودجه‌بندی و نوشتن جزییات دقیق وضعیت مالی شما آغاز می‌شود.

این گام برای ادامه‌ی مسیر بسیار مهم است زیرا اگر در آینده دچار مشکل شوید و از مسیر رسیدن به اهداف خود خارج شوید، به کمک برنامه‌ریزی که در این گام انجام داده‌اید می‌توانید به مسیر اصلی خود بازگردید.

شما باید بدهی‌های خود را پرداخت کنید:

هر چه زودتر بدهی‌ها و قسط‌های خود را پرداخت کنید بهتر است.

حساب قبوض و صورت حساب‌های ماهیانه‌ی خود را یادداشت کنید تا از کارهایی که هر ماه باید انجام دهید ایده‌ای کلی داشته باشید. برای پرداخت قسط‌ها از آن‌هایی شروع کنید که بهره‌ی بالاتری دارند.

هر چه زودتر این قسط‌ها را پرداخت کنید هزینه‌ی کم‌تری بابت بهره‌ی آن صرف خواهید کرد. در صورتی که مایلید به وضعیت اقتصادی خوبی دست یابید باید هر چه زودتر بدهی‌های خود را تسویه کنید.

و بالاخره اینکه به دنبال افزایش درآمد خود باشید: برای رسیدن به اهداف مالی خود، تنها کاهش هزینه‌ها کافی نیست.

باید به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد بیش‌تر باشید. به کمک درآمد بیش‌تر نه‌تنها به راحتی از پس قبوض و قسط‌های خود برمی‌آیید، بلکه می‌توانید بدون نگرانی و اضطراب برای خانواده‌ و اهداف خود وقت بگذارید.